Wicemistrzostwo województwa lubuskiego w piłce siatkowej!

W dniu 14 lutego 2020 r. w Drezdenku (powiat strzelecko – drezdenecki) odbyły się „Mistrzostwa województwa strażaków w piłce siatkowej”.

W zawodach brało udział 7 zespołów podzielonych na dwie grupy.

GRUPA I GRUPA II
KP PSP Żary KM PSP Gorzów Wlkp.
KP PSP Nowa Sól KP PSP Strzelce Kraj.
KM PSP Zielona Góra KP PSP Sulęcin
KP PSP Żagań

Nasza drużyna w pierwszym meczu „otwarcia” uległa drużynie ze Strzelec Krajeńskich 0:2. W kolejnym spotkaniu drużyna z Gorzowa po zaciętym boju pokonała ekipę z Sulęcina 2:1 i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

W półfinale rozgrywek drużyna prowadzona przez asp. Romana Bartuziego trafiła na silny zespół z Zielonej Góry. Rozpędzony i natchniony, po zwycięstwie nad Sulęcinem, team z północy lubuskiego wygrał mecz w szybkich, dwóch setach i oczekiwał w finale na swojego rywala.

W finale turnieju drużyna z Gorzowa ponownie trafiła na naszpikowaną gwiazdami lubuskiej siatkówki drużynę ze Strzelec Krajeńskich.
Żądni rewanżu za porażkę w meczach grupowych gorzowianie, podeszli do meczu mocno skoncentrowani i od samego początku spotkania toczyli wyrównaną walkę z drużyną Wojciecha Janasa. Niestety po zaciętym boju, porażka 2:0 i ostatecznie KM PSP Gorzów Wlkp. zajmuje wspaniałe drugie miejsce w mistrzostwach.

Wielkie gratulacje dla naszych zawodników!!!

Oto skład naszej drużyny:

  1. asp. Roman Bartuzi
  2. mł. kpt. Marek Andruszków
  3. st. sekc. Karol Brzozowski
  4. st. sekc. Jakub Korniejczuk
  5. mł. ogn. Przemysław Fijak
  6. mł. asp Wojciech Jaszkul
  7. ogn. Piotr Majchrzak
  8. mł. asp Karol Złotnik
  9. mł. ogn. Paweł Fijak