Uroczyste przekazanie nowych, średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych

W dniu 9 października br. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste przekazanie 7 nowych, średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego. Zakup został zrealizowany w ramach projektu ze środków europejskich „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”, realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

W uroczystości wzięli udział m.in. Pani Poseł na Sejm RP – Elżbieta Płonka, Pan Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. – bryg. Patryk Maruszak, którzy wyraźnie podkreślili, że fakt zakupu nowoczesnych pojazdów ma znaczący wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa. Nowe pojazdy, które trafią do Komend Miejskich i Powiatowych PSP, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i nie tylko. Zdarzenia drogowe wymagają szybkiej, sprawnej i profesjonalnej akcji, a zakupione pojazdy są przystosowane do tego typu działań. Pojazdy te, będą służyły jako samochody, które w pierwszej kolejności będą dysponowane do działań.

Pan Wojewoda Lubuski oraz Lubuski Komendant Wojewódzki PSP pogratulowali Komendantom Powiatowym i Miejskim PSP, których Jednostki otrzymały nowe pojazdy.

Nowe wozy zostały przekazane dla:

  1. Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. w użytkowanie dla JRG Nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim.
  2. Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze w użytkowanie  dla JRG Nr 1 w Zielonej Górze.
  3. Komendy Powiatowej PSP w Słubicach w użytkowanie dla JRG w Słubicach.
  4. Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie w użytkowanie dla JRG w Sulęcinie.
  5. Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie w użytkowanie dla JRG w Świebodzinie.
  6. Komendy Powiatowej PSP we Wschowie w użytkowanie dla JRG we Wschowie.
  7. Komendy Powiatowej PSP w Żaganiu w użytkowanie dla JRG w Szprotawie.

Opracowanie: KW PSP w Gorzowie Wlkp.
Zdjęcia: st. str. Jacek Targoński