st. sekc. Marek Andruszków zwycięzcą XIV Ogólnopolskiego Zimowego Spływu Obrą

Ponad 40 śmiałków z zachodniej Polski wzięło udział w XIV Ogólnopolskim Zimowym Spływie Obrą – OBERSTRONG, który odbył się w sobotę, 24 lutego, na dolnym odcinku Obry między wsią Stary Dworek i Skwierzyną.

Wygrał st. sekc. Marek Andruszków – strażak KM PSP w Gorzowie Wlkp. i druh OSP Skwierzyna, który ustanowił jednocześnie nowy rekord trasy!

Wyzwaniem dla uczestników sobotniego spływu była nie tylko lodowata woda o temperaturze zaledwie 3 stopni Celsjusza, ale także tarasujące nurt rzeki drzewa.

„W tym roku poziom wody jest dość wysoki, co ułatwi uczestnikom pokonanie tych przeszkód i przepłynięcie całego odcinka” – zapewniał na starcie organizator i pomysłodawca zimowych spływów Lucjan Wąsowicz, który jest prezesem Nadobrzańskiego Klubu Płetwonurków ze Skwierzyny. 

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy wystartowali z Lisiej Polany koło wsi Stary Dworek. Płynęli bez butli, w tak zwanych mokrych skafandrach.

st. sekc. Marek Andruszków – zwycięzca zawodów odcinek o długości 6 km 150 m pokonał w godzinę i cztery minuty. O osiem minut pobił poprzedni rekord trasy. To był jego piąty spływ Obrą, w poprzednich latach dwukrotnie zajmował drugie miejsce.

„Było wspaniale!” – zapewniał po wyjściu na brzeg.

Źródło i zdjęcia: Naszemiasto.pl