Działania gorzowskich strażaków w ramach akcji Bezpieczne Ferie 2019

W ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Bezpieczne Ferie 2019” gorzowscy strażacy wspólnie z policjantami kontrolowali miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Oprócz sprawdzenia, czy miejsca te są bezpieczne dla najmłodszych, czy spełniają wymagania techniczne oraz przeciwpożarowe, strażacy przeprowadzili krótkie pogadanki prewencyjno – edukacyjne.

Czy można wchodzić na zamarznięte jezioro, rzekę czy staw? Jak zachować się kiedy zobaczymy osobę pod którą załamał się lód? Co należy zrobić kiedy to pod nami załamał się lód? Jak udzielić pomocy osobie wyciągniętej z zimnej wody? – to tylko część pytań, na które odpowiedzieli ratownicy.

Funkcjonariusze informowali również, gdzie zadzwonić w razie potrzeby wezwania służb ratunkowych i w jaki sposób prowadzić rozmowę z dyspozytorem.

W wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla dzieci oraz osób dorosłych.

Podczas ferii zimowych strażacy wraz z policjantami sprawdzali również tzw. „dzikie lodowiska” w rejonach zbiorników wodnych znajdujących się na terenie Gorzowa Wlkp., aby wyeliminować zagrożenia mogące wystąpić podczas załamania się lodu, a w szczególności w przypadku przebywania tam osób nieletnich.

To już końcówka ferii… oby #bezpieczneferie2019