Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Strażaków PSP w piłce siatkowej – Zielona Góra 2018

Zielona Góra była gospodarzem rozegranych w dniu 10 stycznia br. Mistrzostw Województwa Lubuskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej.

Zawody zostały rozegrane w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze, przy ul. Sulechowskiej. W turnieju udział wzięło 8 drużyn z Komend Miejskich i Powiatowych województwa lubuskiego, w tym oczywiście drużyna naszej komendy w składzie:
mł. asp. Roman Bartuzi – kierownik reprezentacji
mł. ogn. Radosław Olczykowski
st. sekc. Andruszków Marek
st. sekc. Jaszkul Wojciech
mł. ogn. Majchrzak Piotr
sekc. Brzozowski Karol
sekc. Korniejczuk Jakub
st. ogn. Chalewski Marcin.

Imprezę oficjalnie otworzył st. bryg. Przemysław Gliński – Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gorzowie Wlkp., a bryg. Dariusz Mach – Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze przywitał wszystkich zawodników i zaprosił do sportowej rywalizacji.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, z których wyłoniono po dwóch finalistów. Do decydujących rozgrywek zakwalifikowały się następujące drużyny tworzące pary półfinałowe: KM PSP Zielona Góra – KM PSP Gorzów Wlkp. i KP PSP Żagań – KP PSP Sulęcin. Wierni zasadzie „fair play” przegraliśmy mecz z gospodarzami, pozwalając kolegom z Zielonej Góry powalczyć o zwycięstwo.

W finale spotkały się drużyny KM PSP Zielona Góra i KP PSP Żagań, w którym lepsi okazali się strażacy z Zielonej Góry pokonując kolegów z Żagania 2 : 0.

Tytuł Mistrza Województwa Lubuskiego w Piłce Siatkowej PSP została więc drużyna KM PSP w Zielonej Górze.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Komendant zielonogórskich strażaków – bryg. Dariusz Mach.

Mistrzostwa Województwa podsumował mł. bryg. Patryk Maruszak – Lubuski Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. wręczając zawodnikom pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

fot. KM PSP Zielona Góra